Sprawy rodzinne – rozwód czyli rozpad małżeństwa


Prawo rodzinne / sobota, 24 lutego, 2018

Rozwód i sprawy rodzinne

Kiedy kończy się miłość bliskie sobie osoby stają się nieprzyjaciółmi. Wydaje się to nieprawdopodobne, jednakże wystarczy pójść na salę sądową, by przekonać się jak blisko siebie jest miłość i nienawiść. A małżonkowie bywają bardzo pomysłowi, jeżeli chodzi o udowadnianie winy drugiej osoby. Czasami w celu zdobycia dowodu niewierności wykorzystują różne sposoby, które wydawałyby się niezbyt realne do przeprowadzenia. Nic bardziej mylnego. Otóż w dzisiejszych czasach coraz więcej osób pozwala sobie na wynajęcie prywatnych detektywów przy kompletowaniu materiału dowodowego na potrzeby sprawy rozwodowej. W końcu rozwody bywają nużące i polegają na wyciąganiu brudnych spraw na wierzch. Im więcej dowodów zgromadzimy tym większe szanse na orzeknięcie winy małżonka. A wtedy zyskujemy wyższe alimenty, korzystniejszy podział majątku wspólnego, możliwość wychowywania dzieci, a przecież dla wielu osób to najważniejszy skarb. Sprawy rodzinne bywają bardzo trudne.

Wynajęcie detektywa

Detektywi pozwalają na zebranie silnych i trudnych do zakwestionowania dowodów, dzięki czemu można wystąpić przed sądem z naprawdę mocnymi i niepodważalnymi argumentami. Wśród licznych klientów dużo osób pragnie udowodnić zdradę męża lub żony, chociaż nie przyłapało osobiście małżonka na niewierności. Doskonale wiemy, iż każda zdradzająca osoba pilnuje tego, by jej tajemnica nie wyszła na jaw, więc przyłapanie na gorącym uczynku bywa trudne. Tacy klienci zgłaszają się do detektywów z nadzieją na uzyskanie dość szybkiej pomocy oraz potwierdzenia swoich obaw. I niezależnie od tego czy jest to Kraków, Olsztyn, Warszawa lub inne miasto, można wynająć naprawdę dobrego śledczego, który pomoże wygrać sprawę rozwodową dzięki zdobyciu niezbitych dowodów zdrady.

Czy wygrana poprawi nam nastrój

Niestety nikt nie zagwarantuje nam lepszego samopoczucia. Ostatecznie nawet udowodnienie winy niewiernego małżonka nie poprawi nastroju, nie podwyższy samooceny. Sprawy rodzinne, które są i tak skomplikowane, jeszcze bardziej się pokomplikują. Mimo to warto dotrzeć do prawdy i przestać wierzyć w wyjaśnienia o ciągłej nieobecności lub pisaniu tajemniczych smsów… Czasami takie bolesne przebudzenie bywa najlepszym sposobem na rozpoczęcie życia od nowa. Rzecz jasna małżonkowie mogą posiadać przypuszczenia o zdradzie, jednak póki nie udowodnią niewierności nie mogą ubiegać się o rozwód z orzeczeniem winy drugiej strony. Sądy nie mogą opierać się tylko na podejrzeniach lub plotkach, ponieważ muszą sądzić sprawiedliwie i obiektywnie. Tylko dzięki dowodom można zdecydować ile winy ponosi każda ze stron małżeństwa, które jest w stanie rozkładu.

Zazdrość bywa ślepa

Oczywiście czasami małżonkowie przesadzają i oskarżają całkowicie niewinne osoby. Kłótnie i podejrzenia mogą być wynikiem nadmiernej zazdrości którejś ze stron. Mówi się o tym, że to kobiety są bardziej podejrzliwe, jednak rzeczywistość nam udowadnia, iż w tej dziedzinie obie strony po równo ponoszą odpowiedzialność. Dodatkowo ludzie mają tendencję do wyciągania błędnych wniosków z pewnych sytuacji, które miały miejsce w przeszłości. Czasami jest to zbędne i utrudnia życie przez zburzenie wewnętrznego spokoju. Aby móc potwierdzić swoje podejrzenia warto zatrudnić profesjonalistów, którzy zajmą się sprawą fachowo i obiektywnie. Dzieląc się z nimi podejrzeniami zyskujemy sojuszników, którzy będą chcieli nam pomóc dojść do prawdy. Za ich usługi trzeba zapłacić, ale dzięki temu pozbywamy się podejrzeń i zyskujemy pewność co do swoich osądów, bądź musimy z nich całkowicie zrezygnować. A czasami jest to naprawdę przyjemne i pozwala od nowa zakochać się w swoim małżonku lub małżonce.